המתת חסד לכלב בבית

המתת חסד לכלבים וחתולים בבית הלקוח

בעלי החיים שלנו הופכים עם הזמן לחלק בלתי נפרד מהמשפחה. אנו קשורים אליהם חזק ומפתחים כלפיהם רגשות עמוקים. לצערנו תוחלת החיים של חיות המחמד קצרה יחסית, ויום אחד מגיע הרגע הקשה בו אנו נאלצים להיפרד.

המתת חסד הינה אחת מהפעולות הקשות שעל הוטרינר לבצע ויחד עם זאת, פעולה זו הינה זכות השמורה לבעלי חיים המאפשרת להם לסיים את חייהם בכבוד ומונעת סבל רב.

רב המתות החסד של כלבים וחתולים מבוצעות בגיל מבוגר כאשר אלו חולים במחלות כרוניות המאופיינות בחוסר נוחות, כאב, ואיכות חיים ירודה. ישנם מקרים בהם אנו נדרשים לבצע המתת חסד בבעלי חיים צעירים אשר נפגעו/נפצעו בצורה כזו שלוטרינר אין מרפא עבורם.

הרבה פעמים נשאלת השאלה מתי הוא הזמן הנכון לביצוע המתת חסד לכלב או לחתול ?

ברפואה וטרינרית אנו דוגלים במחשבה כי איכות החיים חשובה יותר מאשר אורך החיים. על הבעלים לשאול את עצמם "האם הכלב/החתול נהנה מאיכות חיים ראויה?", "האם סובל?", "האם קיים סיכוי לשיפור במצב?" ישנם מספר קווים מנחים שעשויים לעזור לבעלים להעריך את איכות חייהם של בעלי החיים ולפיהם לשקול לבחור בהמתת חסד:

  • כאשר הכלב או החתול כבר אינו יכול או רוצה לאכול ולשתות (בשל מחלה מתקדמת).

  • כאשר בעל החיים סובל מכאב על אף נסיונות תרופתיים לשיכוך.

  • כאשר בעל החיים אינו מסוגל לנייד את עצמו.

  • כאשר בעל החיים איבד שליטה על הסוגרים על אף טיפול תרופתי.

  • כאשר מצבו המנטלי של בעל החיים אינו תקין.

הוטרינר יכול להשתתף בתהליך, להסביר ולייעץ מניסיונו 

אך ההחלטה הסופית ובחירה בהמתת חסד יכולה להתקבל

רק על ידי בעלי הכלב או החתול.

כיצד מתבצעת המתת חסד בביקור בית ?

במרפאתנו, "ד"ר לירון - שירותי וטרינר נייד בבית הלקוח", אנו מגיעים אל בית הלקוח לשם ביצוע המתת החסד בסביבתו הטבעית של בעל החיים האהוב (ניתן לבצע את הפרוצדורה עם/ללא הבעלים). 

הממת חסד בבית המוכר חוסכת לכלב או לחתול את הנסיעה למרפאה הווטרינרית ומאפשרת לכל בני המשפחה להיפרד מבעל החיים בצורה שלווה ורגועה. 

תחילה מקבל הכלב או החתול זריקת טשטוש ולאחר מכן מוכנס קטטר לווריד. בשלב זה יכולים הבעלים להיפרד בפעם אחרונה מבעל החיים. לאחר מכן בעל החיים מקבל זריקת הרדמה אשר מובילה לשינה עמוקה. רק כאשר בעל החיים ישן, הוא מקבל את זריקת המתת החסד המכילה חומר הרדמה במינון גבוה מאוד, כך שלמעשה בעל החיים הולך לישון ואינו מתעורר. המתת חסד בבעלי חיים אינה כרוכה בכאב או בסטרס.

לאחר המתת חסד, פינוי הכלב או החתול מבוצע על ידינו אלא אם בעל חיית המחמד מעוניין לפנות/לקבור אותה בעצמו.

באם הנכם מעונינים במידע נוסף לגבי המתת חסד בביתכם או בכל מידע אחר, הנכם מוזמנים להתקשר לוטרינרים שלנו בטלפון 054-5853303

 

 

לקביעת ביקור בית וטרינרי התקשרו 054-5853303
שירותי וטרינר עד הבית לכלבים וחתולים